Čo pomáha Aspirin, porovnanie s rovesníkmi, recenzie

Aspirín sa používa na bolesť hlavy a bolesť zubov, na riedenie krvi a prevenciu vzniku krvných zrazenín. Tento liek je známy svojou schopnosťou zmierniť horúčku, zastaviť bolesť. Avšak, tento liek má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, takže musíte vziať s opatrnosťou.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Na predaj sú jednoduché tablety a šumivé (Aspirin Oops) na rozpustenie vo vode. Zloženie a forma sa líšia:

  1. Aspirin. Biele okrúhle tablety pozostávajúce iba z kyseliny acetylsalicylovej, bez pomocných látok. Koncentrácia účinnej látky je 100 mg na tabletu.
  2. Uppsala. 500 mg účinnej látky na 1 tabletu. Ďalšie zložky liečiva: MCC, kukuričný škrob.

Náklady na 1 balík klasickej verzie je 15 rubľov (10 rubľov), náklady na šumivé na balenie 12 tabliet je 250 rubľov.

Drogová akcia

Aspirín je nesteroidné liečivo, ktoré má antipyretické, protizápalové a analgetické účinky. Pri požití látka inhibuje produkciu enzýmov cyklooxygenázy. Vďaka tomuto nástroju sa dosahuje taký účinok ako: zníženie teploty, zmiernenie bolesti kĺbov, spomalenie tvorby krvných doštičiek. Absorpcia zložiek liečiva prebieha v tráviacom trakte.

Pod vplyvom enzýmov sa účinná látka premieňa na kyselinu salicylovú, ktorá je hlavným metabolitom. Maximálna koncentrácia Aspirínu v plazme dosahuje po 20-30 minútach po podaní. Schopný preniknúť do materského mlieka. Liek sa vylučuje z tela obličkami.

Počas normálnej prevádzky močového systému sa eliminuje jedna dávka látky v priebehu 72 hodín.

Aplikácia sa zobrazuje v nasledujúcich prípadoch:

  • na prevenciu srdcových infarktov, mŕtvice, kŕčových žíl;
  • s bolesťou hlavy, kĺbovou, menštruačnou bolesťou, s bolesťou chrbta;
  • v prípade zvýšenej telesnej teploty s prechladnutím, ARVI;
  • s anginou pectoris.

Medzi hlavné kontraindikácie patria:

  • vred alebo erózia tráviaceho traktu;
  • diatéza;
  • tehotenstvo a dojčenie;
  • astma;
  • alergia na kyselinu acetylsalicylovú;
  • vek do 15 rokov;
  • ochorenie pečene.

Návod na použitie

Pokyny pre liek ukázali, že liek je predpísaný pre dospelých, mladistvých starších ako 15 rokov. Má sa užívať prísne po jedle, zapiť veľkým množstvom tekutiny. Trvanie liečby ako analgetika je maximálne 7 dní, na zmiernenie horúčky a tepla nie je dlhšie ako tri dni.

Dlhšia liečba aspirínom môže byť predpísaná len lekárom s použitím nižších dávok lieku.

Pre srdce

Kyselina acetylsalicylová zastavuje tvorbu krvných zrazenín v krvi, zabraňuje upchávaniu krvných ciev.

Užívanie malých dávok lieku má pozitívny vplyv na krv, preto sa liek používa na prevenciu rozvoja kardiovaskulárnych patológií. Indikácie pre prijatie zahŕňajú diabetes, obezitu, hypertenziu, podozrenie na infarkt myokardu.

Podľa návodu na prevenciu mŕtvice je potrebné užívať 70 až 320 mg lieku denne. Podľa odborníkov, aby sa zabránilo vedľajším účinkom, je žiaduce, aby Aspirin Cardio miesto Aspirin.

bolesť hlavy

Keď syndróm bolesti alebo výskyt horúčky, musíte užívať Aspirín pilulku jednorazovo. Ak bolesť nepustí, môžete si vziať ďalšiu pilulku, ale nie skôr ako po 4 hodinách. Umyte ju veľkým množstvom vody.

S kŕčovými žilami

Kyselina acetylsalicylová riedi krv, takže tento liek sa používa ako prevencia krvných zrazenín.

Denná dávka lieku je 10-30 mg denne, ale lekár by mal predpísať presnejšie dávkovanie na základe stavu pacienta a závažnosti patológie.

Špeciálny návod na použitie

S cieľom vziať lieky bez toho, aby spôsobili škodu, musíte zvážiť niektoré pravidlá pre používanie tohto lieku:

  1. Aby liek fungoval rýchlejšie, tabletka sa musí žuť.
  2. Je potrebné užívať liek až po jedle, aby sa minimalizovalo poškodenie sliznice žalúdka.
  3. Užívanie lieku môže viesť k bronchospazmu, alergickej reakcii.
  4. Liek zvyšuje krvácanie, preto sa neodporúča prilákať ho pred akoukoľvek operáciou, extrakciou zubov atď. V tomto prípade sa posledná tabletka musí vypiť najmenej 5 dní pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
  5. Aspirín znižuje produkciu kyseliny močovej, môže viesť k záchvatu akútnej dny.

Príjem počas tehotenstva a detstva

Aspirín je prísne zakázaný v prvom a treťom trimestri tehotenstva, pretože hlavná zložka lieku môže preniknúť do plodu cez placentu. V druhom trimestri je jeho príjem možný len pod prísnym lekárskym dohľadom - ak prínos pre matku prevyšuje riziko pre dieťa.

Tiež nemôžete používať tento nástroj na laktáciu, pretože obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá má schopnosť preniknúť do materského mlieka. Liečba aspirínom a deťmi do 15 rokov je kontraindikovaná kvôli vysokému riziku Reyeovho syndrómu (výskyt encefalopatie, akútnej dystrofie pečene).

Interakcia s inými liekmi

Súčasne je potrebné dávať pozor na aspirín s inými liekmi, pretože to môže spôsobiť vážne poškodenie tela:

  1. Nástroj zvyšuje toxické účinky užívania metotrexátu, akýchkoľvek NSAID, hypoglykemických liekov.
  2. Zvyšuje účinnosť sulfónamidov a znižuje - diuretiká.
  3. Pri užívaní spolu s glukokortikosteroidmi, liekmi, ktoré obsahujú etanol, sa zvyšuje riziko krvácania.
  4. Pri užívaní aspirínu a digoxínu zvyšujú barbituráty účinnosť.

Nežiaduce účinky a predávkovanie

Užívanie aspirínu môže viesť k vedľajším účinkom, ako sú:

  • bolesť brucha;
  • nevoľnosť a zvracanie;
  • rozrušená stolica;
  • anémia;
  • erózia žalúdočných stien;
  • závraty;
  • alergické prejavy až do angioedému.

V prípade predávkovania Aspirinom môžu byť: tinitus, nevoľnosť, zmätenosť, horúčka. V ťažkých prípadoch - kardiogénny šok, kóma, respiračné zlyhanie. Pri vážnom predávkovaní je potrebné okamžite hospitalizovať pacienta, očistiť telo lieku vstreknutím špeciálneho roztoku.

Čo je lepšie - Aspirin alebo Aspirin Cardio?

Aspirin Cardio sa tiež nazýva "Aspirin-protected", pretože je dodávaný v enterickom povlaku, ktorý chráni žalúdočnú výstelku pred škodlivými účinkami lieku. Ďalším rozdielom je dávkovanie: 1 tableta Aspirin Cardio obsahuje 4-krát menej účinnej látky - kyseliny acetylsalicylovej. Pomocné zložky sú rovnaké: celulóza, kukuričný škrob.

Podrobnejšie rozdiely v tabuľke:

kritériáaspirínAspirin Cardio
štruktúraNástroj je dostupný vo forme tabliet bez škrupiny.K dispozícii vo forme tabliet s enterickým poťahom.
svedectvo
  1. Symptomatická liečba bolesti hlavy, bolesti zubov.
  2. Zvýšená telesná teplota pri infekčných ochoreniach, chrípke.
  3. Zmiernenie akútneho koronárneho syndrómu.
  1. Liečba a prevencia akútneho infarktu myokardu
  2. Prevencia ťahu.
  3. Prevencia trombózy.
prihláškaJedna dávka recepcie - 1 tableta Aspirinu, maximálne množstvo denne - 6 kusov. Interval medzi dávkami - najmenej 4 hodiny.Na 1 tabletu raz denne umyte veľkým množstvom vody.

Výber prostriedkov závisí od ochorenia, odporúčania lekára, prítomnosť kontraindikácií. Existuje však niekoľko nuansy. Ak napríklad potrebujete dlhodobú liečbu, je lepšie užívať Aspirin Caodio, pretože má menej nepriaznivý vplyv na žalúdok. Dôležitý bod - kontraindikácie. V prípade erózie alebo vredov gastrointestinálneho traktu odborník uprednostní "chránené" liečivo. Žiadny z finančných prostriedkov však nebude pridelený počas tehotenstva, dojčenia, astmy.

Porovnanie s analógmi

Okrem Aspirin a Aspirin Cardio sú v tejto skupine aj iné lieky, ktoré sa považujú za analógy.

cardiomagnil

Hlavnou účinnou zložkou tohto lieku je kyselina acetylsalicylová. Okrem toho zloženie tabliet obsahuje hydroxid horečnatý, ktorý neutralizuje pôsobenie kyseliny. Tablety samotné sú potiahnuté tenkou vrstvou, ktorá chráni žalúdočnú sliznicu pred účinkami účinnej zložky. Tento nástroj je bezpečnejší ako Aspirin, ale stojí oveľa viac - priemerné náklady na 10 tabliet je 190 rubľov.

Rozdiel medzi touto drogou a Aspirin Cardio je malý, ale je. Hlavný rozdiel v prítomnosti hydroxidu horečnatého v zložení Cardiomagnylu, takže tento liek je účinnejší pri ťažkých patológiách.

Thromboth ACC

Tento liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú v dávke 100 mg. Líši sa od obvyklého aspirínu len v prítomnosti rozpustného obalu. Rozdiel v cene - Trombos ACC sa predáva za cenu 45 rubľov. Neexistujú žiadne rozdiely oproti Aspirin Cardio (okrem obsahu hlavnej zložky).

Trombóza ACC a aspirín patria do rovnakej triedy protizápalových liekov. Obe liečivá sa vyvíjajú na základe rovnakej účinnej látky - kyseliny acetylsalicylovej. Indikácie na použitie v liekoch sú identické. Jediným rozdielom je prítomnosť ochranného filmu od spoločnosti Thrombos ACC. Cena Thrombone ACC je výrazne vyššia ako cena obvyklého Aspirínu.

Kyselina acetylsalicylová

Rozdiel medzi týmito dvoma liekmi je len v dávke. Aspirín je teda dostupný v dávkach 100, 300 a 500 mg, zatiaľ čo kyselina acetylsalicylová vo forme tabliet je len 250 a 500 mg.

Recepcia Recenzie

Aspirín mi pomáha pravidelne: moja hlava bolí, žalúdok bolí, niekedy tlak klesá - užívam 1 tabletu a to je všetko. Je pravda, že mi lekár poradil, aby som prešiel na Aspirin Cardio, hovoria, že to nie je pre telo také škodlivé, ale nepomôže mi to tak dobre - koncentrácia účinnej látky je menej.

Oleg, 41 rokov

Nie je to tak dávno, čo tam boli problémy so srdcom, vzostup tlaku a musela byť volaná ambulancia. Zdravotná sestra ako profylaktická mi poradila, aby som si Cardiomagnyl zobrala, že liek je dobrý, chová sa ako obyčajný aspirín, ale menej škodlivý. Neviem, s čím súvisí, ale cítim sa lepšie.

Anna Vasilyevna, 51 rokov

Загрузка...

Populárne Kategórie

Загрузка...